“Asala, PKK, Paralel, PYD, ABD… Hepsi Yan Yana”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Savunma Bakanı ve ABD sözcüsünün PKK ile ilgili açıklamalarını sert sözlerle eleştirdi.

“Asala, PKK, Paralel, PYD, ABD… Hepsi Yan Yana”
Bu içerik 739 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Savunma Bakanı ve ABD sözcüsünün PKK ile ilgili açıklamalarını sert sözlerle eleştirdi.

İlim Yayma Cemiyeti'nin 65. yıldönümü töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  ABD Savunma bakanı ile sözcünün PKK ile yaptığı açıklamalarını eleştirerek şunları söyledi:

 

ABD'DE PKK, ASALA,PARALEL YANYANA

"O kadar enterasan ki, ABD'de bir enstitüde konferans vereceğim bir tarafta PKK, bir tarafta ASALA, bir tarafta paralel. Ne zamandır bunlar ahbaptı. O çok iyi bir fotoğraf karesiydi. Hala gaflet içerisinde olan samimi kardeşlerimiz bu işten kurtulurlar. Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavan ihanet. Bunların yapısı bu. Adi suçlardan, terör suçlarından hüküm giymiş kişileri gazeteciler hapse atılıyor diye bunlar yutturmaya çalışıyor.

 

BU MİLLET KENDİ GÖBEĞİNİ KENDİSİ KESECEK

Peki siz Suriye rejiminin katlettiği onlar kişinin haber olduğunu duydunuz mu? Kendi ülkelerindeki gizli bilgileri ifşa edenler için raporlar hazırlandığını işittiniz mi? Terör konusunda da aynı ikircikli tavra şahit oluyoruz. Biz PYD, YPG terör örgütü diyoruz, bakınız çok enterasan ABD Savunma Bakanı ayrı, Sözcü ayrı şey söylüyor. Öyleyse bu millet kendi göbeğini kendisi kesecektir"

Erdoğan, şunları söyledi:

YENİLEN TARAF DURUMUN FARKINDAYDI

Yenilen taraf durumun farkındaydı. Bu utancı gizlemek için çok büyük çaba sarf etmişlerdir. Kut şehrindeki askerlerin salınması için Halil Paşa'ya 1 milyon pound değerinde altın teklif etmişlerdir. Bunda başarılı olamayınca, zaferi itibarsız hale getirmeye çalışmışlardır. 1 Temmuz 1916 yılında Daily Mail gazetesinde basılan fotoğrafın altında, "Kut kahramanı İstanbul'da". Halbuki general İstanbul'da esir olarak bulunuyor. Olayın aslı bu.

 

BUNUN ADI GAZETECİLİK DEĞİL

Türkiye'de herhangi bir terör eylemi olduğunda bu konuyu yayanlar, benzer hadiseler kendi ülkelerinde yaşanınca etik değerleri hatırlıyorlar. Bunun adı gazetecilik değildir.

 

Ülkemizde bazı kesimlerin de aynı kini, düşmanlığı kendi devletleri, kendi milletlerine karşı sergilediklerini görüyoruz. Türkiye'nin aleyhinde ne varsa orada yer alıyorlar. Şimdi paralel mensupları da aynı şeyi yapıyor. Bu yapı dünyanın hangi ülkesinde etkinliği varsa, tüm gücünü ülkemiz ve milletimizin aleyhine işler için seferber etmiş durumda. Böyle bir parayı bunlar bu ülkeye nasıl aktarıyor? Bu parayı nereden, nasıl buldular? Bölücü örgütün paçavralarını taşıyanlar, paralel yapının elemanları yanyana ülkemiz aleyhine slogan atıyorlar, eylem yapıyorlar. Ben her fırsatte yerli ve milli vurgusu yapıyorum"

"Rabbim bizleri, adı güzel, kendi güzel Hz. Muhammed'e layık olan kullarından eylesin. Dünyanın dört bir yanında zulüm gören, Müslümanların yar ve yardımcısı olsun. Bu kutlu gecenin İslam aleminin birliğine, beraberliğine vesile olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Bu ülkede milletin hayat damarlarını kurutmaya çalışanlara rağmen büyük hizmetler verdiniz. Büyük çabalarınızla Türkiye'nin cemiyeti oldunuz. İnşallah ümmetin de cemiyeti olacaksınız.

 

HADDİNİ BİLMEZ TİPLERE RAĞMEN BU ZAFERE SAHİP ÇIKTIK

Dün ülke tarihimiz açısında çok önemli yıldönümünü idrak ettik. Kut'ül Amare'nin 100'üncü yılını kutladık. Hasta adam olarak ilan edilen, topraklarının paylaşılan abidevi bir zaferdir. Yıllarca bizlere unutturulmaya, hafızalarımızdan silinmeye çalışan bu zafer, ülkemizdeki çarpık tarih anlayışını da gözler önüne sermektedir. Bu ülkede bunu zafer kabul etmeyen haddini bilmez tiplere rağmen bu zafere sahip çıktık.

 

Tarih bir milletin sadece hafızası değildir, tarih bir milletin geleceğine ışık tutar, ilham verir, yol gösteren kayıtlardır. Biz tarihimizden ibret almayız, kuvvet alırız. Bu sebeple bir millet tarih sahnesinden silinmek isteniyorsa, o milleti tarihsiz hale getirmektir. Bugüne kadar yapılan da budur. Yalnız Türkleri değil, onların tarihini de yenmek anlayışıyla hareket edenler, bu milleti tarihinden utanır hale getirmek istemiştir.

 

ABD türkiye erdoğan pkk paralel pyd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
PeterRat     2017-08-26 “Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo! Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo. https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona Book Now ''' http://segwayverona.com/ https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Lucescu ile Konuştum, O Takımla Anlaştı!"
Mario Gomez'e Teklif Üstüne Teklif
Mario Gomez'e Teklif Üstüne Teklif