Demirtaş Yine Tehditler Savurdu

HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş AK Parti'yi ve vatandaşları tehdit etti.

Demirtaş Yine Tehditler Savurdu
Bu içerik 429 kez okundu.

HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş AK Parti'yi ve vatandaşları tehdit etti.


HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş ABD ziyareti öncesi AK Parti hükümetini tehdit etti. Daha önce ABD ziyareti sonrası yaptığı açıklamaların ardından 50'den fazla Kürt vatandaşın ölümüne sebebiyet veren Demirtaş'ın yeniden bu tür açıklamalar yapması 

İşte Demirtaş'ın o tehditvari açıklamaları:

"Savaş isteyen taraf bellidir. Dolayısıyla AKP’ye karşı bir direnişin olması lazım.  Yol belli artık AKP’nin durdurulması lazım. Ya da AKP devrilecek. Yani bu ülkede erken seçim olur, başka bir şey olur, AKP’den ülke kurtulur ve bu şekilde çözümün önü açılır, başka yolu görünmüyor bunun."

"ALANLARI AKP'YE DAR ETMEMİZ LAZIM"
Direnmek lazım yani elimizden ne imkan varsa direnmek lazım. Gerçekten şu anda laf değil iş zamanıdır. İşte 1 Mayıs yaklaşıyor. Direniş sadece evde televizyon izleyerek, öfkelenerek olmaz. Hepimizin bedel ödemeyi de göze alarak 1 Mayıs’tan başlayarak alanları AKP’ye dar etmemiz lazım.

KOBANİ DİRENİŞ ÇAĞRISINDA 50'DEN FAZLA KÜRT ÖLDÜRÜLDÜ
Demirtaş'ın ABD ziyaretinde yaptığı Kobani direnişi sonrası Yasin Börü dahil 50'den fazla Kürt öldürülmüş büyük bir vahşet yaşanmıştı. Bu kez 1 Mayıs söylemiyle AK  Parti'yi hedef göstermesi Demirtaş yine kan peşinde yorumlarına neden oldu.

hdp demirtaş pkk tehdit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Lucescu ile Konuştum, O Takımla Anlaştı!"
Mario Gomez'e Teklif Üstüne Teklif
Mario Gomez'e Teklif Üstüne Teklif