Mucizevi Kurtuluşun Resmi

Delinen bomba "mucizevi" şekilde infilak etmezken, uzman çavuş olaydan çelik yeleği sayesinde yara almadan kurtuldu.

Mucizevi Kurtuluşun Resmi
Bu içerik 610 kez okundu.

PKK'lı terörist tarafından açılan ateşte mermi, uzman çavuşun üzerindeki el bombasına isabet etti.


Delinen bomba "mucizevi" şekilde infilak etmezken, uzman çavuş olaydan çelik yeleği sayesinde yara almadan kurtuldu.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik TSK ve emniyet unsurlarının müşterek harekatında yaklaşık 300 terörist etkisiz hale getirildi, 200'e yakın barikat kaldırıldı, 645 el yapımı patlayıcı imha edildi.  Başarıyla süren operasyon birçok fedakarlık ile mucizevi şekilde hayatta kalma hikayeleri de içinde barındırıyor. Sayısız kahramanlık hikayesinin yaşandığı operasyonda, bu hikayelerden birinin öznesi jandarma uzman çavuşu oldu. 

Yaklaşık bir ay önce içinde bulunduğu zırhlı araca yönelik el yapımı patlayıcıyla gerçekleştirilen saldırıda yaralanan uzman çavuş, Nusaybin Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Buradaki tedavisinin ardından yeniden birliğine dönen asker, tekrar operasyon dahil oldu. Bu kez de 5 gün önce Fırat Mahallesi'nde teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bulunduğu zırhlı araçta yaralanan uzman çavuş, tedavisinin ardından ısrarla yeniden katıldığı operasyonda teröristlerce açılan ateş sonucu omuzundan yaralandı. 

YARALANMASINA RAĞMEN GİTMEK İSTEDİ

Nusaybin Devlet Hastanesine kaldırılan asker, rapor verilmek ve tedavisinin ardından evine gönderilmek istendi. Bu teklifi rağmen kahraman asker, üç defa yaralanmasına rağmen yeniden operasyon bölgesine gitmek istediğini dile getirdi. Uzman çavuş, yaşadığı olayların hiçbirisini ailesine haber vermedi. 

el bombası kurtuluş pkk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Lucescu ile Konuştum, O Takımla Anlaştı!"
Mario Gomez'e Teklif Üstüne Teklif
Mario Gomez'e Teklif Üstüne Teklif